Naše ZKO Luková se nachází v okrese Ústí nad Orlicí, pár kilometrů od Lanškrouna.
Cvičák je vybudovaný na louce pod kostelem, za potokem vedle fotbalového hřiště. K dispozici máme  díky Obecnímu úřadu  Luková i louku vedle hřiště.
Naše ZKO je vlastníkem krásného , prostorného cvičiště s velmi pěkným technickým vybavenám ( velká klubovna, kantýna, WC , sprchy s teplou vodou, ..) a díky tomuto zázemí je organizace každoročně pořadatelem mnoha výcvikových akcí. 
  •  věnujeme se všestrannému výcviku psů ( teda Sportovní kynologii) - nácvik poslušnosti, sportovní obrany a pachových prací podle Národního a  Mezinárodního zkušebního řádu

 

HISTORIE ZKO

Počátek kynologie v Lukové spadá do roku 1950.

Zakladatelem byl pan Vladimír Janyš, pejskař s velkým P. Dodnes na něj členové vzpomínají a nejen oni. Stává se, že při návštěvě "cizí" ZKO se najde člověk, který si dědu Janyše (jak jsme mu všichni říkali) pamatuje a zavzpomíná.

Tehdejší složky vybudovaly v Lukové zázemí, které slouží s menšími či většími opravami dodnes. Máme k dispozici velkou budovu, která je z části zděná (včetně většího sálu) a z části dřevěná, a k cvičení prostor za budovou.

Vladimír Janyš

zakladatel organizace

Aron, Boryna, Cedra, Cedr, Cyr - to je jenom část jmen psů, kteří prošli panu Janyšovi rukama a srdcem. Dokázal s nimi hodně - od zkoušek z výkonu, přes sportovní závodění a praxi v terénu konče. Vladimít Janyš byl jedním ze zakladatelů lukovské kynologické organizace a hlavně člověkem, na kterého se mohl každý obrátit a nikdy nebyl odmítnut. Jeho život se již naplnil, stejně však zůstává v myslích těch, kteří se s ním měli čest potkat.