Základní kynologická organizace Luková č. 187 pořádá
Lukovský pohár
26. ročník
Termín konání: 2. září 2023
Místo konání: ZKO Luková
Prezentace: 7:00 – 7:30 hodin
Zahájení závodu: 8:00 hodin
Disciplíny závodu: a) poslušnost
b) obrana
c) stopa
Kategorie ZM, ZVV1, ZVV2, IGP1, IGP3 lze absolvovat ve všech třech disciplínách.
Hodnotit se budou jen dvě nejlepší disciplíny. Ke třetí nebude brán zřetel, ani v případě diskvalifikace.
Časový harmonogram je orientační, může být pořadateli upraven.
Kategorie |
Omezení |
Počet bodů |
---|---|---|
ZZO |
poslušnost dle NZŘ bez spec. cviků max. složená zkouška ZZO |
60 |
ZZO 1 |
snížené překážky pro všechny psy |
100 |
ZM |
max. složená zkouška ZM |
50 + 50 |
ZVV 1 |
Bez omezení |
100 + 100 |
ZVV 2 |
Bez omezení |
100 + 100 |
IGP 1 |
Max. složená zkouška IGP 2 |
100 + 100 |
IGP 3 |
Bez omezení |
100 + 100 |
IFH 2 |
Bez omezení |
100 |
Z důvodu posuzování 2 kategorii současně, nebude prováděna střelba!
PŘIHLÁŠKY
Přihlášky zasílejte nejdéle do 26. srpna 2023 na adresu:
Lenka Röschová
Komenského 324
563 01 Lanškroun
nebo
e-mail: RschovaLenka@seznam.cz
tel.: 607 531 801
Přihlášení na místě v den konání závodu již není možné!
Změna kategorie ani disciplín po uzávěrce přihlášek není možná.
STARTOVNÉ
Kategorie |
Cena v Kč |
ZZO |
250 |
ZZO 1 |
250 |
ZM |
300 |
ZVV1 |
300 |
ZVV 2 |
300 |
IGP 1 |
300 |
IGP 3 |
300 |
IFH 2 |
700 |
Platba startovného pro kategorie:
ZM, ZVV1, ZVV2, IGP1, IGP3 a IFH2 PŘEDEM na účet
číslo: 2100172001/2010.
Do poznámky pro příjemce uvádějte kategorii a jméno psa a příjmení psovoda (ZM, Alík, Novák).
Kategorie ZZO a ZZO1 je možno hradit i na místě v hotovosti.
!!! Při odhlášení po uzávěrce přihlášek je platba nevratná!!!
PODMÍNKY ÚČASTI
- Schopnost zvládnout psa za všech okolností, za případné škody odpovídá v plné výši psovod.
- Veterinární potvrzení o očkování proti vzteklině a psince, ne starší 1 roku.
- Povinnost řídit se řádem na ochranu zvířat při veřejných vystoupeních a svodu zvířat
- Znát propozice závodu a řídit se jimi, znát NZŘ nebo MZŘ.
- Řídit se pokyny rozhodčích a pořadatelů, nevměšovat se do jejich výkonu
- Dostavit se včas na místo konání závodu.
- Pokud chce závodník startovat s háravou fenou, oznámí to předem pořadatelům a nevstupuje s ní do areálu bez vyzvání.
- Pes starší 8 let smí nastoupit do jakékoliv kategorie bez ohledu na výši složených zkoušek.
- Do jednotlivých kategorií musí nastoupit minimálně 3 závodníci.
CENY
Všichni závodníci v budou odměněni cenami. Putovní pohár je propůjčen do dalšího ročníku závodníkovi s nejvyšším bodovým ohodnocením v kategorii všestranné ZVV1, ZVV 2, IGP 1 nebo IGP 3.
Dále bude vyhodnocena nejlepší stopa, nejlepší poslušnost a nejlepší obrana z katergorií ZVV1, ZVV 2, IGP 1 a IGP 3.
ROVNOST BODŮ
Při rovnosti bodů rozhoduje:
Pro kategorie ZM, ZVV1 ZVV 2, IGP- 1 a IGP- 3:
- vyšší body ve stejné disciplíně
- los
pro kategorii ZZO a ZZO 1:
- aport volný
- los
pro kategorie STOPA:
- los
PROTESTY
Protesty je nutno podat do 5. minut po skončení posuzování a musí být podloženy částkou 300,- Kč.
ORGANIZAČNÍ VÝBOR
Ředitel závodu: Lenka Röschová
Pokladní: Dana Řeháková
Členové: Lubomír Frühauf
Rozhodčí: Radek Říha
David Rohlena
Petra Rohlenová
Jaromír Klapal
Figuranti: Želimír Nevrlý
Petr Šolc
Změna propozic pořadateli vyhrazena.
Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Absolutní vítězové jednotlivých ročníků:
ROK |
PSOVOD |
PES |
ZKO |
1998 |
Šolc Petr |
Aris Anny-Mer |
Lanškroun |
1999 |
Houdek Miroslav |
Bero ze Mlejna |
Lanškroun |
2000 |
Ullver Václav |
Red |
Lanškroun |
2001 |
Vadlejch Karel |
Karel |
Ústí n.Orlicí |
2002 |
Vařeková Anna |
Fron z Karvitu |
ČT Podhorka |
2003 |
Dulajová Dagmar |
Xanto Anrebri |
Mor. Třebová |
2004 |
Pospíšil LadislaV |
Lord z Územie Zázrakov |
Luková |
2005 |
Ullver Václav |
Red |
Lanškroun |
2006 |
Muláčková Milada |
Gora z Třešňáku |
Lanškroun |
2007 |
Vařeková Anna |
Ami z Kacimberku |
ČT Podhorka |
2008 |
Stráníková Marie |
Ayk Max-Mastr |
ČT Javorka |
2009 |
Stráníková Marie |
Ayk Max-Mastr |
ČT Javorka |
2010 |
Stráníková Marie |
Branwen Laperys |
ČT Javorka |
2011 |
Pavel Hrobař |
Orso deAphlaville Bohemia |
Letohrad |
2012 |
Vratislav Jirman |
Brixi z Mandragory |
Sport Náchod |
2013 |
Zdeněk Hotmar |
Šido od Klapavce |
Vysoké Mýto |
2014 |
Zdeněk Hotmar |
Šido od Klapavce |
Vysoké Mýto |
2015 |
Jakub Faltus |
Peron z Třešňáku |
Letohrad |
2016 |
Pavel Hrobař |
Al Campo Graf Czech |
Letohrad |
2017 |
Jan Orság |
Ares Renarde Rouse |
Letohrad |
2018 |
Dana Řeháková |
Jarra z Hückelovy vily |
Luková |
2019 |
Kristýna Prokopcová |
Jayme Sarah Moravia |
Luková |
2020 |
Pavel Hrobař |
Al Campo Graf Czech |
Letohrad |
2021 | Dana Řeháková | Jolla z Hückelovy vily | Luková |
2022 |
Pavel Hrobař |
Viatkins Jimmy |
Letohrad |
2023 | Dana Řeháková | Jolla z Hückelovy vily | Luková |
Dana Řeháková |